понеділок, 15 жовтня 2012 р.

Паломництво в Свято-Успенську Почаївську лавру


 


     В рамках діяльності Духовно-просвітницького центру „Джерело вічності” працівники районної бібліотеки та сільських книгозбірень краю скористалися туром вихідного дня для поїздки до Почаївської Лаври на Тернопіллі – найбільшої святині Волині і другої після Києво-Печерської Лаври в Україні. За легендою, монастир у Почаєві було засновано ченцями Києво-Печерського монастиря, що втекли від нападу татар у 1240 році. Засновником і настоятелем його був Преподобний Мефодій Почаївський (канонізований на святого). Перша згадка про монастир в історичних документах датується 1527 роком.
Супроводжував групу паломників священик – настоятель храму Святого Миколая м. Бара о. Валентин (Чумаченко), який багато розповідав, показував, запрошував до обговорення важливих тем. Бібліотекарі мали чудову нагоду ознайомитись з володіннями Почаївської Лаври, бути на богослужіннях у Свято-Успенському і Свято-Троїцькому соборах, Печерному храмі і Похвальній церкві, очиститися силою святинь Лаври – чудотворної Почаївської ікони Божої Матері, сліду правої Стопи Пресвятої Богородиці, нетлінних мощей Угодників Божих Преподобних Іова і Амфілохія Почаївських.

Також пощастило побувати бібліотекарям Барського району у Свято-Духівському Почаївському монастирі (скиту), розміщеному на одній з почаївських гір (був закладений 1219 року як монастир з храмом Преораження Господнього), у Богоявленському Кременецькому жіночому монастирі, що бере свій початок як чоловічий з 1633 року, а також на озері (джерелі) святої Анни у с. Онишківці Дубенського району на Рівненщині та на могилі новомученика ієрея Петра Боярського у с. Залізці Зборівського району Тернопільської області.

Поїздка засвідчила, що бібліотечні фахівці мають неабияке бажання до подібних культурних відпочинків, які розширюють світогляд, дають пізнання історії важливого для нашого народу краю і святинь, дарують радість невимушеного спілкування.

Немає коментарів: