четвер, 7 липня 2022 р.

"Обереги української родини".

            

 Кожна людина і кожний народ мають свої святині.Для кожної сім’ї важливий зв'язок поколінь . Для кожного з нас носіями духовності є наші батьки, і берегиня родинного вогника – мати. Мати-берегиня береже і оберігає, піклується і дбає про своїх діточок.
             Пам’ять про своїх предків була природньою потребою. Триматися свого роду, оберігати сімейні реліквії, традиції, передавати їх у спадок наступним поколінням   було обов’язком. Тих, хто цурався чи нехтував історичною пам’яттю, зневажливо називали «людьми без роду-племені».Людське життя завжди сповнене тривог, клопоту. Що б не відбувалося в родині, батьки завжди намагаються захистити своїх дітей, рідних. Обереги допомагають повірити в себе, в те, що все буде добре.
           Особливою силою наділяються речі, які переходять від покоління до покоління. Досить часто сімейним оберегом стає весільний рушник. . Не знайдеться  української родини, у якої не було б рушника. Рушник передавався із роду в рід. Батьки, які отримали рушники від своїх батьків, берегли їх як реліквію не тільки для дівчат, а й для хлопців, і не віддавали їх нізащо з рідної хати. Рушник характеризував працьовитість, майстерність і охайність господині та її дочок.

     Гарно оздоблений рушник завжди висів біля порога на кілочку в кожній хаті. Коли одружується  молода пара, їй обов'язково стелять під ноги рушник. Традиція вимагає зберігати такі рушники, не брати їх у щоденний вжиток. Якщо родина жила добре, в злагоді, заможно, то й рушник ставав своєрідним оберегом вже й для їх дітей. Люди вірили: ми створили родину на цьому рушничку, самі добре прожили, то й діти наші будуть так само в злагоді жити. От і передаються від матері до доньки такі національні обереги.Підкова, українська вишиванка, писанка, дерево калини, сніп жита чи пшениці, соняшник біля хати — завжди вважалися сильними оберегами.
          Не випадково в народі існує повір'я, що часник, перець, вироби з солоного тіста відганяють від хати біду та нещастя. Біла льняна строчка є символом єдності в родині. Колоски жита та вівса — обереги краси. Мак охороняє нас від різних наврочень. Горох, гречка, квасоля символізують гарний врожай, тобто добробут, горіх — міцне здоров'я.
             Оберіг української родини і  у горі, і у радості  завжди поряд .
        У бібліотеці   підготовлено виставку  до  Дня родини "Обереги української родини". Тож  ознайомитися  пропонуємо  з літературою, що стосується сім’ї, роду, родоводу. Також  це книги   про  звичаї, традиції української родини, про  її обереги . Берегиня, обереги — це давні добрі символи. З їхньою допомогою народ зберіг свою родовідну пам'ять, історію, культуру.Потрібно ,щоб кожна родина України дотримувалась українських народних традицій, та мала  гарні обереги.



Немає коментарів: