четвер, 21 лютого 2013 р.

"Український віночок"

 
       Український віночок не просто краса, а оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така сила, що болі знімає, волосся береже. Це символ добра і надії, обов’язковий атрибут майже всіх свят.
            Віночки вікові. І починають їх носити дівчатка трирічного віку. У віночки вплітають барвінок і незабудки, що покращують зір, ромашки – заспокоюють серце, чорнобривці – від головного болю.
      У чотири і п’ять років доплітали безсмертник, цвіт яблуні, ружі і сон. Для шестирічної дівчинки вплітали волошки. А в семирічному віці плели вінок із семи квіток. У центрі вінка було гроно калини, цвіт яблуні і барвінок, які перепліталися з вусиками хмелю. Всього брали для українського віночка дванадцять живих квіток, кожна – лікар, оберіг.
 

 
             21лютого до Міжніродного дня рідної мови в 4 класі пройшло свято "Український віночок". Всі учні дружнього класу прийшли в українському одязі, вивчили вірші , співали українські пісні. Під час виступу було  переглянуто  презентацію « Український віночок», яку підготувала Лариса Леонідівна. Це було справжнє свято.
       На святі прозвучали легенди про чорнобривця,про незабудку,про троянду,про яблуню,про волошку, про ромашку, про безсмертник; повідомлення про хміль, про деревій.
        Віночок несе в собі всю силу і вроду сонечка. А його кольорові стрічки – промінчики сонця. Всього їх повинно бути у віночку тринадцять. Утім, треба не лише уміти в'язати стрічки, а й знати, що вони означають.
       Який чудовий віночок вийшов у нас.

Це ми ,Україно, зібрали всіх діток.

На нашому святі сплели ми вінок.

Стрічок ми зібрали, і квіти зростили.

І квітку до квітки, і стрічку до стрічки –

Віночок сплели ми тобі невеличкий.

Тепер починайте скоріш виростати:

Вінок Україні великий сплітати.

Квітки, наче луки. Стрічки, наче ріки, -

Вінок Україні потрібен великий. 
 
 
 
 
 
 

Немає коментарів: