четвер, 4 грудня 2014 р.

"Золоте зерно книги"


«Хто багато читає, той багато знає» – так кажуть у народі. І це правда. Книжка вчить, як на світі жити, книжка відповідає на безліч запитань і сама вміє запитувати.

4 грудня  2014 року на базі Войнашівської ЗОШ І – ІІІ ступенів (с.Міжлісся) відбулось засідання методичного об’єднання учителів початкових класів (4кл.) Войнашівського освітнього округу з питання «Роль читацьких здібностей у розвитку молодших школярів».

У засіданні методичного об’єднання взяли участь і виступили:

директор Войнашівської   ЗОШ І – ІІІ ступенів Федюк П.М., заступники директора школи Десик Л.А., Демчук Л.І.

Учасники методичного об’єднання відвідали бібліотечний урок "Золоте зерно книжки"(4-Б клас, вчитель Місюрко В.Д.), котрий проводився в приміщенні бібліотеки с. Міжлісся (завідуюча Патерок Л.М.).          

                                                    

Під чітким керівництвом Валентини Денисівни учні на уроці нагадали про перші книги; прислів’я про книгу, які записали на яскравих промінчиках сонечок; зачитали інформацію про появу книг від стародавніх до сучасних та розмістили її в інформаційному вулику. Цікаві кольорові слайди показані на комп’ютері доповнили розповідь учнів про історію книги.

 

 Подаючи дітям новий матеріал, вчитель розповіла про будову книги, з яких елементів вона складається. Будучи активними учасниками уроку учні презентували прочитані книги Всеволода Нестайка та показали власні ілюстрації до цих книг. Використовуючи комп’ютерну техніку бібліотеки учителька разом з бібліотекарем презентували бук-трейлер на книгу Марії Чумарної «Лумпунчик». Діти з цікавістю розгадали телеграми від казкових героїв, які зачитала сільський бібліотекар.


 

Для розвитку читацьких умінь учнів вчителем був опрацюваний твір В.Сухомлинського «Легенда про золоте зернятко істини».

Родзинкою уроку стала творча робота «Бібліотека майбутнього», де учні класу Кухарчук Андрій та Соколовський Артем проектували в ролі архітекторів бібліотеку майбутнього, а решта учнів склали правила користування та поведінки у такій бібліотеці.

На круглому столі учасники проаналізували урок, та прослухали виступ Місюрко Валентини Денисівни по питанню роботи школи та бібліотеки з розвитку читацьких здібностей учнів.

В кінці засідання було обговорено та прийнято методичні рекомендації.
 


Немає коментарів: